Konjak houba: Přírodní poklad pro čištění pleti

Znáte konjak houbu? Přírodní pomůcka, vyrobená z asijské rostliny konjaku, pleť do hloubky čistí, slouží jako peeling a zároveň pleti už při čištění dodává hromadu důležitých minerálů. Jak konjak houbu používat a proč ji zařadit do každodenní péče o pleť?

Co je konjak houba a jak se využívá

Konjak (zmijovec indický) je rostlina, kterou najdete zejména v Japonsku a některých dalších částech východní a jihovýchodní Asie. Roste ve vyšších nadmořských výškách, většinou daleko od civilizace, takže není tolik znečištěná toxiny z ovzduší a umělých hnojiv v půdě.

Konjak jako součást jídelníčku

Z rostliny se používá její hlíza, a to jak v potravinářství i pro kosmetické účely. 

Hlíza konjaku obsahuje látku glukomannan - nestravitelnou vlákninu, která se při snědení v trávicím traktu proměňuje na viskózní gel, který absorbuje velké množství vody. Díky tomu v nás na dlouhou dobu vytváří pocit sytosti, potlačuje tvorbu gherinu (hormonu hladu), a je proto oblíbený při různých hubnoucích kúrách. Kromě toho celkově podporuje trávení, působí jako lehké přírodní projímadlo a zároveň jako prebiotikum.

Z konjaku se v Japonsku vyrábí mouka a těstoviny a pro svou typickou vůni připomínající ryby, se využívá také v rostlinných alternativách rybích produktů.

Konjak v kosmetice

Konjak je bohatý na minerály (hořčík, zinek, niacin, kyselinu listovou) vitamíny (A, E, D, B1, B2, B6, B12 a C) , a je pH neutrální, takže postupně našel své místo nejen v potravinářství, ale i v péči o pleť. Z vláken hlízy konjaku se vyrábí pomůcka, lehce připomínající mořskou houbu. 

image_2020-11-25_131933

Šetrné čištění pleti

Konjak houba má velmi jemnou texturu a tak pleť při čištění nedráždí a neškrábe. Jemně odstraňuje nečistoty, zbavuje pleť nadbytečného mazu, zbytků potu a nečistot z ovzduší. Díky své šetrnosti je konjak houba vhodná i pro problematickou a citlivou pleť včetně dětské.

Jemný peeling

Konjak houba slouží jako jemný peeling, který pokožku zbavuje odumřelých kožních buněk. Po čištění je tak pleť nejen vyčištěná, ale taky rozjasněná, vyhlazená a hebká na dotek.

Harmonizace pleti

U konvenčních čisticích a odličovacích produktů většinou tkví problém právě v jejich pH. Přirozené pH naší pleti je lehce kyselé, a pokud je vyvedeno z rovnováhy, oslabuje se přirozený ochranný plášť kůže. To způsobuje, že je poté pleť náchylnější k podráždění, snadněji ztrácí hydrataci, může docházet k vysoušení i ke zhoršení existujících chronických problémů (např. akné nebo ekzému). 

Konjak houba má neutrální pH, pleť nedráždí, nevysušuje a nezpůsobuje nepříjemné pnutí. Její unikátní struktura pomáhá stimulovat krevní oběh a obnovu kožních buněk. 

Jak houbu používat?

Houbu je vždy před použitím potřeba namočit, aby nasála vodu a změkla. Před prvním použití ji nechte namočenou v teplé vodě na cca 15 minut, než nabude na svém objemu. Poté vlhkou houbou krouživými pohyby očistěte celý obličej. Vyhněte se násilnému drhnutí a tlačení, zejména v oblastech postižených akné nebo vyrážkou a taktéž v očním okolí.

K čištění můžete použít houbu samotnou nebo ji kombinovat s čisticím gelem pro silnější účinek a důkladnější čištění.

Vyzkoušejte třeba v kombinaci s…

Čisticí výživná emulze Dulcia Natural 

  • Odstraňuje make-up i nečistoty
  • Pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu
  • Předchází vzniku akné a černých teček
  • Zabraňuje nadměrnému vysoušení
  • Zklidňuje a regeneruje pleť

Po každém čištění houbičku důkladně opláchněte (můžete použít šetrné přírodní mýdlo), jemně zmáčkněte (neždímejte!) a pověste za šňůrku, aby mohla volně uschnout. Před každým dalším mytím houbičku vždy nechte pod vodou změknout a ideálně jednou za týden houbičku krátce vyvařte (1-2 minuty), abyste zabránili množení bakterií. 

Při pravidelném používání je potřeba houbičku vyměnit každé 2 měsíce, případně dříve, pokud se houbička začne sama rozpadat. Jde o přírodní produkt, takže je houba plně rozložitelná.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení