Z technických důvodů jsem byla nucena předělat celý web, prosím o strpení než ho celý aktualizuji. Nebojte, o své oblíbené značky nepřijdete, jen to bude chvíli trvat. Můžete se těšit i na spoustu novinek. Kdyby cokoli nefungovalo, prosím volejte, pište. Děkuji za zpětnou vazbu. Katka

Recept na pevné, zdravé nehty

Suché, lámavé, třepící se nehty často odráží nerovnováhu, která se děje uvnitř našeho těla. Svou roli ale hraje i vnější péče - to, jak se o samotné nehty (ne)staráme. Odhalte nejčastější chyby v péči o nehty a naučte se o ně správně pečovat čistě přírodní cestou.

nehty

Nejčastější chyby v péči o nehty

Špatné pilování

Pilování nehtů směrem tam a zpátky způsobuje třepení nehtů, oslabuje je a zvyšuje riziko lámání. Abyste tomuto předešli, pilujte nehty vždy jen jedním směrem a posviťte si také na druhy pilníků, které používáte. Nejvhodnější variantou jsou skleněné pilníky, které jsou k nehtům šetrné a přesto s nimi efektivně docílíte požadovaného tvaru. Někde uprostřed jsou papírové pilníky a nejnevhodnější volbou jsou potom ty kovové. Kovové pilníky nejsou pro přírodní nehty vůbec vhodné a mohou samy o sobě způsobovat třepení.

Stříhání kůžičky

Kůžička okolo nehtů má za úkol rostoucí nehty chránit před bakteriemi zvenčí. Pokud proto kůžičku stříháte nebo olupujete, nehty necháváte nechráněné. Může tak dojít k infekci, narušení růstu i celkového vzhledu nehtů. 

Navíc, jakmile kůžička začne dorůstat, bude tvrdší a bude mít tendenci praskat a olupovat se. Namísto stříhání ji proto jen jemně zatlačte dolů (ideálně speciální růžovým dřívkem) a dopřejte jí výživu v podobě přírodního oleje nebo krému.

Nečištění pomůcek

Jak často čistíte své pilníky a nůžky na nehty? Stejně jako je třeba čistit štětce a ostatní pomůcky pro péči o pleť, je třeba dohlédnout i na čistotu manikúrních pomůcek. Oblast okolo našich nehtů totiž uchovává největší množství bakterií, a pokud pomůcky pravidelně nečistíme, škodlivé bakterie se roznáší dál. Ideálně před i po každém použití proto pomůcky vydezinfikujte čistým alkoholem.

Loupání laku 

Olupujete z nudy nebo nervozity lak z nehtů? Tento častý zlozvyk způsobuje narušení nejsvrchnější vrstvy nehtu a tím nehty výrazně oslabuje. Ať už nosíte barevné nebo jen průhledné posilující nehty, jakmile se začnou samy loupat, odstraňte je šetrným odlakovačem, namísto mechanického olupování.

photo-1566568484632-41b89ce6efbc

Přírodní podpora pro nehty

Děláte všechno správně, ale vaše nehty stále nevypadají tak, jak byste si představovali? Dopřejte jim extra péči v podobě rostlinných a éterických olejů. Obsažené vitamíny a minerály v olejích pomohou nehty vyživit, zpevnit a dodají jim zdravý lesk. Díky antibakteriálním a antifungálním účinkům konkrétních olejů navíc můžete předejít infekcím a nepříjemným onemocněním nehtů.

Jak oleje použít

  1. Naneste malé množství oleje na nehty a kůžičku podle potřeby kdykoliv během dne

  2. Přidejte 1-2 lžíce pěsticího oleje a pár kapek éterického oleje do lavoru s teplou vodou a připravte si vyživující lázeň

  3. Před spaním na nehty naneste větší vrstvu oleje, zabalte ruce do bavlněných rukavic a nehte směs přes noc působit 

argan

 

Pěsticí oleje na nehty

✔︎ Jojobový olej - je bohatý na vítamíny E as B, podporuje tvorbu kolagenu v nehtovém lůžku a napomáhá tak zdravému růstu nehtů. Kromě toho vyživuje a změkčuje suchou a poškozenou kůžičku okolo nehtu a zlepšuje její hydrataci.

✔︎ Arganový olej - stejně jako jojoba, je i arganový olej bohatý na vitamín E. Zvláčňuje nehtovou kůžičku, posiluje nehty a předchází lámání a třepení. Zlepšuje celkový vzhled nehtů, dodává jim zdravý lesk a zlepšuje jejich texturu.

✔︎ Bambucké máslo - obsažené esenciální mastné kyseliny pomáhá uzdravovat, posilovat a obnovovat poškozené nehty. Napomáhají růstu nehtů, poskytují jim ochrannou vrstvu a hojí popraskanou kůžičku okolo nehtu.

✔︎ Mandlový olej - bohatý na omega 6 a 9 mastné kyseliny, vitamíny E, A a B (B1, B2 a B6). Chrání nehty před vysoušením, praskáním a lámáním, vyhlazuje je a dodává jim zdravý lesk. 


levandule

 

 

 

Vhodné éterické oleje pro zesílení účinků

 

 

 

 

 

Vyzkoušejte také:

lobey

Pěsticí tělový bio olej LOBEY

  • Obsahuje vitamíny A, B, C, E, F minerály a přirozené antioxidanty
  • Vhodný pro péči o pokožku celého těla
  • Pomáhá posilovat a vyživovat nehty
  • Regeneruje suchou kůži