Aromaterapie podle znamení zvěrokruhu (1. část)

Znamení zvěrokruhu jsou zajímavým způsobem, jak se dozvědět něco o sobě samých a o svém životě. O tom, jací jsme, v čem jsme dobří a jaké jsou naše nedostatky i proč se chováme tak, jak se chováme. Právě tomu potom můžeme přizpůsobit i výběr éterických olejíčků pro naši jedinečnou osobnost. Díky nim můžeme zklidnit svou výbušnou povahu, získat chybějící odvahu a sebejistotu nebo třeba zklidnit neustále roztěkanou mysl.

farzad-mohsenvand-TbuescuqMjA-unsplash

Vodnář (21. ledna - 20. února)

Lidé narození ve znamení Vodnáře jsou kreativní, originální, nezávislí a často bojují s nastavenými pravidly. Neradi se přizpůsobují a dělají to, co většina. Namísto toho s hlavou v oblacích stále hledají svobodu a způsob, jak naplňovat své velké sny. Přichází často s inovativními nápady a cíleně se odlišují od svého okolí. Kvůli tomu se však mohou cítit nepochopení a nepřijímaní. 

Vodnáři bývají nezřídka nadprůměrně inteligentní, ale jejich roztržitost jim brání dosahovat výsledků, na které mají potenciál.

Aromaterapie pro vodnáře

 • Rozmarýn - podporuje rychlé rozhodování, ulevuje od stresu
 • Cedrové dřevo - uzemňuje, vrací zpět do přítomnosti
 • Heřmánek - nastoluje emoční rovnováhu, podporuje komunikaci

 

Ryby (21. února - 20. března)

Ryby jsou citlivé, kreativní a klidné bytosti. Mají velmi rozvinutou intuici a empatii a rády pomáhají lidem ve svém okolí - někdy i na úkor sebe sama. Snadno do sebe vstřebávají emoce ostatních a nechají se jimi samy rozhodit. Jsou to idealisté, umělci a skvělí přátelé, kteří ostatní přijímají bez podmínek. 

Když nemají dostatek motivace, mohou být ryby ryby poměrně líné. Často také zažívají výkyvy nálad (i když sami neznají jejich důvod) a přes těžké chvíle se nepřenáší zrovna rychle

Aromaterapie pro ryby:

 • Eukalyptus - dodává chybějící motivaci, zmírňuje mentální vyčerpání
 • Jasmín - zvyšuje sebevědomí, pomáhá při rozhodování, uvolňuje napětí
 • Levandule - zklidňuje, pomáhá proti smutku, depresi a nespavosti

 

Beran (21. března - 20. dubna)

Beran je ohnivé znamení, plné životní energie, odhodlání, ale také bojovnosti. Lidé narození ve znamení berana jsou dobrodružní, průbojní a když se pro něco rozhodnou, jdou si pevně za svým cílem. Jsou inspirativní, odvážní a ambiciózní. Na své cestě však mohou přehlížet potřeby ostatních a působit jako sobci. 

Berani neradi také dělají kompromisy a když se cítí něčím nebo někým omezení, snadno vybouchnou a pustí se do konfliktu.

Aromaterapie pro berany

 • Levandule - zklidňuje rozvířené emoce, navozuje stav uvolnění
 • Máta - podporuje kreativní myšlení a soustředění
 • Pačuli - zklidňuje vnitřního “bojovníka”, zbavuje negativních emocí

 

Býk (21. dubna - 21. května)

Lidé narození ve znamení býka jsou stejně jako býci sami velmi tvrdohlaví a mají sklony k výbuchům vzteku. Mimo to jsou to ale milující, vášnivé a elegantní bytosti, které budí respekt ostatních svou upřímností a spolehlivostí. Nestrpí žádný podvod a lež. Pevně si stojí za svými názory a jen velmi zřídka je mění.

Býci jsou velmi odhodlaní a tvrdě pracující lidé, kteří mají pevnou vůli a věci vždy dotahují do konce. Někdy mohou mít sklony k perfekcionismu a může pro ně být náročné říct si o pomoc, i když ji potřebují.

Aromaterapie pro býky

 • Citron - povoluje tvrdohlavost, pomáhá získat potřebnou flexibilitu
 • Šalvěj - zbavuje negativních emocí, pročišťuje mysl
 • Růže - navozuje stav uvolnění, dopřává pauzu tvrdě pracující části býčí osobnosti

 

Blíženci (22. května - 21. června)

Blíženci jsou obvykle extrovertní, zábavní, společensky naladění lidé. Rádi tráví čas s rodinou a přáteli a když najdou svůj ideální protějšek, jsou věrnými a milujícími partnery.   

Blíženci jsou velmi flexibilní, rádi neustále zkouší nové věci, pouští do nových dobrodružství a říkají “ano” každé příležitosti. Kvůli tomu jsou ale pro své okolí někdy také nespolehliví a rozčílují ho svou impulzivností

Část jejich pozitivních i negativních rysů vychází i z jejich inteligence a přemýšlivosti. Rádi se učí, debatují, ale mají také sklony k nerozhodnosti a přílišnému analyzování situací

Aromaterapie pro blížence

 • Rozmarýn - podporuje soustředění a paměť, usnadňuje rozhodování
 • Neroli - zklidňuje mysl, uvolňuje stres a vnitřní napětí
 • Bergamot - pročišťuje mysl, zvyšuje sebevědomí

 

Rak (22. června - 22. července)

Raci jsou citliví, milující a soucitní. Vyhledávají bezpečí a rádi tento pocit dopřávají i lidem ve svém okolí. Jsou to rodinně založení lidé s charakteristickým smyslem pro humor a vysoce rozvinutou intuicí. Obvykle jsou spíš introvertní, hluboce se zajímají o potřeby svých nejbližších a chrání je, ať to stojí, co to stojí.

Jedním z nejtěžších úkolů raků, je naučit se s chladnou hlavou reagovat na sebemenší kritiku svého okolí. Veškeré komentáře si totiž berou k srdci, bývají přecitlivělí a mají sklon utápět se v sebelítosti. Velmi snadno skáčou od pozitivních emocí k negativním a to v pořádné intenzitě. 

Aromaterapie pro raky

 • Bergamot - posiluje sebevědomí, zbavuje úzkostných pocitů a pochyb o sobě samých
 • Růže - zklidňuje, přináší pozitivní energii, pomáhá urovnávat emoční nerovnováhu
 • Geranium - pomáhá pustit potřebu vždy se všem zavděčit

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení