Antioxidanty: Přírodní pomocníci v boji proti vráskám

Jak předejít předčasnému stárnutí pleti a oddálit vznik vrásek? Vraťte pleti pružnost a zdravou záři s antioxidanty!

Volné radikály a stárnutí pleti

Volné radikály jsou látky, které vznikají jako vedlejší produkt při trávení potravy a reakcích organismu na vnější podněty. 

Jde o atomy s lichým počtem elektronů, které jsou velmi nestabilní a reaktivní. Ve snaze najít elektron do páru, napadají další molekuly a atomy v našem těle a přeměňují jejich elektrony taktéž na volné radikály. Tomuto procesu se říká oxidace.

V přiměřeném množství jsou volné radikály pro tělo prospěšné - pomáhají totiž při léčbě infekcí a hojení ran. Pokud je ale tělo není schopno zpracovat a napadnou důležité části buňky, buňka přestává správně fungovat a může odumřít. Mimo jiné tak dochází i k poškození buněk, zajišťujících tvorbu kolagen, elastin a kyseliny hyaluronové - látek, nezbytných pro pevnost a elasticitu pokožky.

verena-bottcher-ajk2vE9mkxY-unsplash

Viditelné projevy oxidačního poškození:

  • ztráta elasticity pokožky
  • vrásky
  • šednoucí vlasy
  • vypadávání vlasů

Antioxidanty jako bojovníci proti oxidačnímu stresu

antioxidanty

Z vnějších faktorů množství volných radikálů zvyšuje především UV záření. Právě proto pokožka rychleji stárne při častém opalování a návštěvách solária. Dalšími rizikovými faktory je také kouření (aktivní i pasivní), znečištění ovzduší a půdy (chemickými hnojivy, které skrze potravy přijímáme do těla) a některé druhy léků.

Aby tělo těmto vlivům odolalo, je potřeba mu dodat dostatečné množství antioxidantů. Antioxidanty jsou přirozeně se vyskytující vitamíny a minerály, které eliminují volné radikály v těle, chrání před poškozením buněk a zpomalují stárnutí organismu. Mohou být přírodní i syntetické a mnoho jejich zdrojů najdeme rostlinné stravě. Patří sem například vitamín A, C, E, které se vyskytují ve velké míře v bobulovém ovoci, tmavé listové zelenině, citrusech, švestkách, brokolici, mrkvi, šípcích nebo třeba olivách.

TIP: Všechny důležité antioxidanty hravě doplníte s kapslemi od PRAVÁJÁ 

 

Antioxidanty v kosmetice

Vitamín C

Vitamín C je známý pro své rozzařující účinky na unavenou, mdlou pleť. Pomáhá při léčbě řady zánětlivých onemocnění, zbavuje zarudnutí a podráždění. Zmírňuje hyperpigmentaci (tmavých skvrn od opalování, "stařeckých skvrn") a sjednocuje tak barevný tón pleti. Oblíbený je také v očních sérech a krémech, protože pomáhá vyhlazovat jemné vrásky a zesvětluje tmavé kruhy pod očima.

Pro silnou antioxidační ochranu vyzkoušejte denní a noční liftingový krém Lobey.

Vitamín A (retinol)

Vitamin A pomáhá vyhlazovat a vyplňovat vrásky, zjemňuje hrubé části pokožky, pomáhá zesvětlovat jizvy tmavé skvrny a výrazně napomáhá léčbě akné. Noční pleťový olej Sleeping Beauty od Yage obsahuje kombinaci 15 nejúčinnějších přírodních rostlinných olejů a dalších cenných ingrediencí, včetně přírodního retinolu. Podporuje regeneraci buněk a tvorbu kolagenu, chrání před buněčným stárnutím a viditelně snižuje hloubku vrásek (změnu uvidíte za pouhých 15 dní).

Vitamín E

Vitamín E má protizánětlivé a antioxidační účinky. Chrání před tvorbou jizev, podporuje kožní bariéru a zabraňuje epidermální ztrátě vody. Díky tomu je pokožka krásně hydratovaná a odolná vůči negativním vlivům okolí. Zmírňuje poškození pleti z UV záření, pomáhá s hojením jizev, zklidňuje podráždění a svědění. Je účinným prostředkem pro péči o mladou, aknózní pleť i pro zralou pleť se sklonem k vráskám. Najdete ho třeba v luxusním krému s kyselinou hyaluronovou a avokádovým olejem od Dulcia Natural.

Zelený čaj

Zelený čaj je plný polyfenolů, které bojují proti volným radikálům, ale zároveň také působí protizánětlivě a urychlují hojení pokožky. Hydrolát ze zeleného čaje od KLARA ROTT podporuje přirozenou hydrataci pokožky, čistí ucpané póry, zmírňuje projevy akné, dermatitidy a ekzémů. Díky svým antioxidačním schopnostem předchází tvorbě vrásek a ztrátě elasticity pleti.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení