Vždyť už to moc dobře znáte. :-) Aby můj web šlapal jako švýcarské hodinky a mohla jsem Vám nabídnout to nejlepší, využívám k tomu soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Děkuji.

NOVINKY

arr3Nová značka ALMARASOAP Rozšířila jsem nabídku mýdel a šamponů. Za značkou Almarasoap stojí paní Veronika Machková. Mýdla... arr3Nová značka RENOVALITYRozšířila jsem nabídku kosmetický pleťových a tělových olejů o značku RENOVALITY. Jedná se o českou... arr3VĚRNOSTNÍ SYSTÉMPro všechny registrované zákazníky je spuštěn slevový věrnostní systém. Sleva se vypočítává ze... arr3Nové odstíny přírodních barev na vlasy07.04.2016 - Značka COSMETIKABIO a její přírodní barvy na vlasy byla obohacena o další tři nové... arr3ARCHIV NOVINEKZajímá Vás, co se u nás dělo v minulosti? Zde předkládáme seznam publikovaných novinek staršího...

KONTAKTY

Bc. Kateřina Zábrodská, IČ: 06491740
Aloise Jiráska 264
261 01 Příbram IV
tel: +420 608 074 365
obchod@ceska-biokosmetika.cz
#pecujosebeslaskou
O NÁS

Za vznikem internetového obchodu Česká biokosmetika stála moje milá kamarádka Eva Schunke,
která bohužel prohrála boj s těžkou nemocí. Schunke_Eva_foto

Založit e-shop se rozhodla na jaře roku 2012, kdy již sama na sobě měla ověřeny účinky několika přírodních kosmetických přípravků, nastudováno několik knih o složení kosmetiky a jejím vlivu na naše zdraví, i její tvorbě v domácích podmínkách, za sebou účast na několika seminářích  a pár pro mě šokujících nákupů kosmetiky v zahraničí, především co se finančního porovnání týče. K tomu lze ještě přičíst zájem o zdravý životní styl, citlivý přístup k životnímu prostředí, lásku k přírodě a výsledkem byla její potřeba toto vše sdílet veřejně.

Rozhodla se poskytnout "místo", kde není třeba sledovat, zda ten či onen kosmetický přípravek obsahuje zdraví škodlivé chemické látky (více viz Složení certifikované přírodní kosmetiky). Místo, kde lze najít jen přípravky netestované na zvířatech, vyrobené s úctou k přírodě. Místo, kde není třeba dlouho hledat, ale už jen vybírat.

A tak vznikla s laskavou pomocí její rodiny Česká biokosmetika.

Po smrti Evy jsem se rozhodla v její práci pokračovat, bylo mi líto, tento čistý e-shop nechat skončit.

Moje jméno je Katka Zábrodská, o zdravý životní styl a přírodní kosmetiku a další přírodní, éterické, ezoterické, energetické :-) věci jsem se začala více zajímat po prodělané rakovině prsu v roce 2014. S celou prací a filozofií se s Evou ztotožňuji a budu moc ráda, když mi pomůžete její a teď i mojí srdeční záležitost udržet v provozu :-)

 

Moje filosofie

Přírodní je skutečně přírodní
Ochranné známky CPK (= certifikovaná přírodní kosmetika) a CPK bio (= certifikovaná přírodní bio kosmetika) zaručují přírodní původ jednotlivých složek užitých v kosmetickém přípravku i jeho jako celku. Současná legislativa totiž nikde nestanovila podmínky pro používání slov jako jsou právě „přírodní“, „natural“, „organic“ či „pure“, a tak si na své obaly může napsat doslova kdo chce, co chce. My jsme se rozhodli úzce specializovat právě a jen na výrobce, kteří jsou držiteli certifikátů CPK a CPK bio. K certifikaci se přihlašují dobrovolně a podstupují stálé kontroly kvality, to vše proto, abyste měli jistotu o původu a složení výrobku.

Rozhodla jsem se do nabídky zařadit i necertifikovanou kosmetiku CPK a CPK bio (kosmetika je ovšem schválena dle požadavků SZÚ) a samozřejmě prošla mou přísnou kontrolou složení a nejpříšnějším zkušebním testem :-)

Podpora českých výrobců a značek
Proč kupovat kosmetiku světových značek, které cílí na miliony uživatelů napříč kontinenty, když jsou tu kosmetické přípravky a značky navržené a vyrobené naší typologii pleti na míru? Kdo jiný by měl znát potřeby české pokožky než právě Češi samotní? Zastávám názor, že není nutné kosmetiku dovážet, když ji tady umíme vyrobit také. Navíc čeští výrobci platí české daně, z čehož plyne: "co je doma, to se počítá".

Respekt k životnímu prostředí
Od surovin pocházejících z ekologického zemědělství přes šetrnou výroburecyklovatelné obaly po opětovné použití obalových materiálů (krabice, výplně) a využití ekologicky smýšlejícího přepravce (GLS a projekt ThingGreen). Nejen to jsou konkrétní příklady, volby a rozhodnutí výrobců, mě i vás na cestě od byliny na louce až po rozbalenou zásilku s kosmetikou ve vašich rukách. Přírodní a bio výrobky pro mě nejsou módním hitem. Jejich používání je životním postojem vyjadřujícím i zodpovědný přístup k příštím generacím. Občas se tedy může stát, že Vám přijde použitá krabice, výplň bude i plastová (bublinky - taky je milujete mačkat?), opravdu se snažím využít veškerý materiál, který ke mně dorazí, dám mu ještě jednu šanci :-). Již několik let pracuji v odpadovém hospodářství a opravdu vím, jak to chodí, takže pardon, ale nečekejte u mě žádný zero waste modul (jediný co po nás zbyde je odpad z pohledu odpadáře :-) a ve škole nás učili, že nulou se nedělí ani v neděli :-D

Maximum informací
Před uvedením nového produktu do prodeje na těchto stránkách, mi každý z nich prochází rukama. Snažím se vám podat všechny dostupné informace o samotném výrobku, popis poskytovaný výrobcem doplňuji o informace z obalů a příbalových letáků, ručně přepisuji složení výrobku - většinou si dávám noční směnu...Velké množství produktů sama na sobě zkoušímeosobně používám a nebo rozdávám do svého okolí a čekám na zpětnou vazbu, zkušenosti s Vámi sdílím v komentářích na FB, Instagramu a v detailech produktů. Budu ráda i za Vaše komentáře :-)

FB - Česká biokosmetika

Instagram - @ceskabiokosmetika.cz, #pecujosebeslaskou

Osobní přístup
Osobní přístup k zákazníkovi je pro mne samozřejmostí, neboť každý z Vás je pro mě důležitý! Svým nákupem mi dáváte najevo, že zastáváte stejné hodnoty jako já a toho si opravdu vážím. Do každého balíčku vkládám kus své energie a lásky, s kterou tento e-shop dělám. Moc Vám všem děkuji a z každé jedné objednávky se raduji a s pokorou ji přijímám a s láskou ji balím a posílám za Vámi.

Vaše Katka