K NÁKUPU 2 KS ERE PEREZ DÁREK TUŽKA COCO CRAYON ODSTÍN HEART ❤️

ORGANICUP Menstruační kalíšek 1 ks

649 Kč –15 %
ORGANICUP Menstruační kalíšek 1 ks
649 Kč –15 % 551 Kč 455 Kč bez DPH
Skladem
velikost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Menstruační kalíšek ze 100% lékařského silikonu přináší praktické, pohodlné a maximálně ekologické řešení vaší menstruace.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Dopřejte si komfort menstruačního kalíšku a žijte v duchu #zerowaste. Přemýšlíte, jak snížit ekologickou stopu a zároveň udělat něco pro své zdraví i peněženku? Menstruační kalíšek je určený pro opakované použití během menstruace a nabízí tak skvělou alternativu ke konvenčním hygienickým pomůckám na jedno použití. Hromada odpadu, kterou každá z nás vytvoří během svých plodných let, se dá díky kalíšku zredukovat na naprosté minimum. Na jakém principu funguje? Ergonomicky tvarovaný kalíšek vyrobený ze 100% měkkého lékařského silikonu se zavádí dovnitř do pochvy, kde díky přirozenému podtlaku bezpečně přilne k vaginálním stěnám a průběžně sbírá odtékající menstruační krev. Vyplachuje se dle síly vašeho krvácení, v běžných případech ho můžete používat až 12 hodin v kuse a to i během noci.

 • určen pro opakované použití – jeden kalíšek vydrží mnoho let
 • výrazná úspora financí
 • velká úleva pro planetu – díky kalíšku se přestanete podílet na produkci jednorázových plastů 
 • žádné protékání – OrganiCup pojme objem odpovídající 3 tamponům a můžete ho nosit až 12 hodin bez povšimnutí
 • žádné vysušování a infekce – OrganicCup je vyroben ze 100% lékařského silikonu, který je pro vaše tělo zcela bezpečný
 • 0 % přidaných chemických látek 

Jak si vybrat správnou velikost? 

Velikost Mini (nejmenší) je vhodný pro dívky a slečny

 • Průměr: 37 mm
 • Délka se stopkou: 58 mm (délka bez stopky je 44 mm, délka stopky je 14 mm)
 • Objem: 15 ml

Velikost A (menší) je doporučena ženám, které ještě nerodily, nebo které rodily císařským řezem a je jim méně než 30 let.

 • Průměr: 40 mm
 • Délka se stopkou: 65 mm (délka bez stopky je 50 mm, délka stopky je 15 mm)
 • Objem: 20 ml

Velikost B (větší) je doporučena ženám, které rodily vaginálně a také pro všechny ženy po třicítce.

 • Průměr: 45 mm
 • Délka se stopkou: 70 mm (délka bez stopky je 55 mm, délka stopky je 15 mm)
 • Objem: 25 ml

Objem kalíšku měříme pouze k dírkám, proto se údaj liší od toho, co uvádí výrobce. Kalíšky přeměřujeme z důvodu, aby bylo možné je porovnávat

Použití: 
 
Pamatujete si, když jste si poprvé zaváděla tampon? Nebo když jste si poprvé zkoušela nasadit kontaktní čočky? Každý začátek může být těžký – první použití menstruačního kalíšku nevyjímaje. Může vám trvat pár dní nebo i několik menstruací, než vše hladce zvládnete. Možná pomůže, pokud vyzkoušíte různé způsoby skládání a zavádění, ale nebojte se, nakonec se vše podaří a vy se stanete součástí rozrůstající se skupiny spokojených uživatelek. Pojďme si společně projít začátkem používání kalíšku OrganiCup.

DŮLEŽITÉ: Před prvním použitím kalíšek sterilizujte ve vařící vodě po dobu 3–5 minut.

KROK 1 = ZAVEDENÍ KALÍŠKU ORGANICUP
KALÍŠEK UMYJTE: Použijte vodu a jemné mýdlo na omytí rukou a opláchněte kalíšek pod tekoucí vodou.
SLOŽTE: Vyberte si jednu z uvedených možností a kalíšek složte. Níže jsou ukázány dva způsoby – C-fold (sklad) a Punch Down (vtlačení *). Vyzkoušejte si, který je pro vás pohodlnější. Při zavádění kalíšku je potřeba držet ho složený tak dlouho, dokud nebude uvnitř vaší vaginy – možná to budete potřebovat několikrát vyzkoušet. UVOLNĚTE SE: Najděte pozici pro nejvhodnější zavedení kalíšku – můžete ležet na zádech, sedět na bobku, na toaletě nebo jen stát. Pozici, která je pro vás nejkomfortnější, jistě brzy objevíte.
VLOŽTE A POVOLTE: Pro snazší zavedení kalíšku můžete použít vodu nebo lubrikant na vodní bázi. Když je celý kalíšek uvnitř, jen povolte prsty a nechte jej rozevřít. Občas můžete zaslechnout zvuk, který plné rozvinutí kalíšku doprovází. Pokud si nejste jistá, že se kalíšek plně otevřel, přejeďte prstem kolem jeho horního okraje, jeho tvar by měl být kulatý nebo oválný.
OTOČTE: Pokud prstem nahmátnete nějaké záhyby, znamená to, že se kalíšek plně nerozvinul. Jemně chyťte jeho dno – ne stopku, a zkuste jím pootáčet ze strany na stranu, dokud se nerozvine a nepřichytí. Poté kalíšek popotáhněte lehce za stopku. Cítíte-li odpor, vytvořilo se vakuum a kalíšek je správně umístěn.

KROK 2 = 12 HODIN SVOBODY BEZ PROTÉKÁNÍ
Nyní si můžete ponechat OrganiCup až 12 hodin, i během noci. Záleží na síle vaší menstruace, zda ho bude potřeba častěji vyprázdnit. Při užívání kalíšku OrganiCup rychle přijdete na to, jak silná je vaše menstruace, a brzy si osvojíte, jak často je nutné kalíšek vyprazdňovat. OrganiCup absorbuje množství odpovídající až 3 velkým tamponům. Průměrná perioda odpovídá 3–4 lžícím krve. Pravděpodobně budete překvapena, jak málo krvácíte. Než si na OrganiCup 100% zvyknete, možná pro vás bude pohodlnější nošení slipové vložky, která sníží vaši obavu z protékání. STOPKA: Každá žena má jiný tvar děložního hrdla a to ovlivňuje hloubku umístění kalíšku ve vagině. Pokud cítíte stopku kalíšku a není vám to ani po opakovaném zavedení příjemné, můžete ji zkrátit. Nikdy ji nestříhejte, když je kalíšek zaveden v pochvě!

KROK 3 = VYJMUTÍ KALÍŠKU ORGANICUP
UVOLNĚTE SE: Najděte pozici, která je pro vás nejvhodnější. Uvolnění je pro snadné vyjmutí kalíšku zásadní.
VYJMĚTE: Kalíšek uchopte za stopku a současně ho břišními svaly vytlačujte tak dlouho, dokud nenahmátnete jeho dno. To posléze jemně zmáčkněte, čímž uvolníte vakuum, a otočte kalíšek ze strany na stranu.
VYPRÁZDNĚTE A VYMYJTE: Vyprázdněte obsah kalíšku do toalety, opláchněte vodou (nezapomeňte na dírky v horním okraji) a znovu vložte. Nemáte-li přístup k vodě, můžete na vyčištění použít OrganiWipe nebo toaletní papír a OrganiCup omýt, až to bude možné.
ZNOVU ZAVEĎTE NEBO ULOŽTE: Po vyprázdnění a vyčištění OrganiCup opět zaveďte podle výše uvedeného návodu. Na konci periody ho znovu vyvařte ve vodě 3–5 minut a skladujte uložený v bavlněném sáčku.
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
SS Avatar autora | 23.1.2023
Naprostá spokojenost!!! Nevím, proč jsem se zakoupením tak dlouho otálela. Upřímně si už moc neumím představit fungování bez kalíšku. Je to snadné, rychlé, pohodlné. Zcela doporučuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: